Anasayfa / Altını Çizdiklerim / İçimizdeki Kapıları Açmak
İçimizdeki Kapıları Açmak

İçimizdeki Kapıları Açmak

Hazır kitaplardan fal bakmaktan bahsetmişken bugün Ellen Caddy’nin İçimizdeki Kapıları Açmak kitabındaki 19 Nisan gününü paylaşmak istedim sizlerle.

Yaşam senden değişmeni isteğinde, neye ihtiyaç olduğunu gör ve her değişimin senin hayrına olduğunu bilerek direnç göstermeden değiş. Değişim her zaman rahat olmayabilir, özellikle kendi fikirlerine, kendi yollarına bağlı insanlar için. Hoş, rahat, tam oturmuş fikirleri, birbiri ardına bırakmaya ve atmaya istekli olmalısın, ta ki tamamen özgür olup tümüyle yeni ve devrim niteliğinde bir fikri almaya açık olana kadar… İşte zorluk da genellikle burada devreye girer. Yeni bir şeyi hazmetmiş pek çok kişi, bu yeniliğe yapışmak ister ve bırakmayı reddeder. Neden bunu, sen onlara yer açtığın takdirde, orada hazır bekleyen daha büyük ve harika ilham ve fikirlere bir atlama taşı olarak görmüyorsun? Dolu bir kovayı dolduramazsın; önce onu boşaltman gerekir. Eskilere takılıp kalmışsan ve onları bırakmıyorsan, yeniliklere doğru ilerleyemezsin. Bu yüzden değiş ve bu değişimi çabuk gerçekleştir, çünkü seninle yapılacak işlerim var.

Hakkında Aysun Yağcı

Öğretmenlik deneyimlerimi, kendimce doğrularımı, okuduklarımı, aldığım eğitimleri, çıkarımlarımı paylaşmaya devam ediyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top