Anasayfa / Eğitim / Canım Öğrencilerime…
Canım Öğrencilerime…

Canım Öğrencilerime…

Yarın öğrencilerimden ayrı geçirdiğim ilk öğretmenler günü olacak. Ne yalan söyleyeyim, bazen öğrencilerimin  bana pozitif enerji veren, hayatımı anlamlandıran sözlerini arıyorum. Öğretmenliğin hemen hemen başka hiçbir meslekte olmayan “şımartılma” durumunu yaşamadıysanız, bunu anlamak zor.

Ben öğrencilerimi çok sevdim ve karşılığında da hep sevgi gördüm. Her sene onlar benim öğretmenler günümü kutlardı, bu sefer ben  şimdiye kadar okuttuğum bütün öğrencilerime bana yaşattıkları deneyimler ve eşsiz tecrübeler  için teşekkür etmek istiyorum.

Canım öğrencilerim,

Yolculuğumda yer aldığınız için, ellerinizi  tutmama, sırtınızı sıvazlamama  ve en önemlisi kalbinize dokunmama izin verdiğiniz için teşekkür ederim.

Sınıfın kapısını kapatıp her şeyden soyutlandığımız o anlarda birlikte kurguladıklarımız, birlikte yarattıklarımız kendimizi keşfetmelerimiz, kendimize hayret etmelerimiz için, sıkıldığımız anda yaptığımız ufak yolculuklarımız, oynadığımız oyunlar, sabırsızlıkla anlattığınız küçük öyküleriniz  için ve her dersten sonra etrafımda oluşturduğunuz sevgi çemberi için her şey ama her şey için sonsuz teşekkür ederim.

Umarım hayatınıza anlamlı bir dokunuş yapabilmişimdir ve istemeden de olsa dinleyemediğim içinizde kalan bir öykü olmamıştır. Eğer olduysa sizi dinlemeye her zaman hazırım. Sevgiyle kalın…

Not: Sevgili çocuklar, fotoğraf temsilidir. Bu fotoğrafı seçmemin özel bir sebebi yok, elimde bu vardı. Neden biz yokuz diye alınanlar olabilir diye söylüyorum. Bu arada 6. sınıf halinize bakıp şaşırabilirsiniz. 🙂

Hakkında Aysun Yağcı

Öğretmenlik deneyimlerimi, kendimce doğrularımı, okuduklarımı, aldığım eğitimleri, çıkarımlarımı paylaşmaya devam ediyorum.

Bir yorum

  1. Aysuncum, öğretmenler günün kutlu olsun. Öğrencilerin ile birlikte olamasanda onların seni sevgi ile hatırladıklarından eminim. Öğretmen olmanın en güzel yanıda bu bence…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top